Píše se rok 2003 a s ním společnost Atari produkuje herní konzoli pod názvem Roller Coaster Tycoon Deluxe, dále budeme díly této hry označovat zkratkou a tedy RCTD . Do roku 2004 vyšly dvě další verze této hry. Po delším odmlčení přichází rok 2012 a s ním RCT3D. Oproti předchozím dílům si hráč vychutná virtuální svět v prolínání s tematickým zábavním parkem. Přichází doba chytrých mobilních telefonů. Pochopitelně s ní i hry do těchto zařízení. Toho využili programátoři a ihned vydali RCT4 mobile. Tato hra je zcela zdarma dostupná v aplikaci Google play. Novinkou je sdílení a navštěvování parků od Vašich přátel. Dále můžete libovolně rotovat telefonem, abyste viděli Váš park z více úhlů. Z nabídky atrakcí a dekorativních věcí nebudete zklamaní. Nově můžete budovat všelijaké říčky či přehrady.

ilustrace zábavního parku

Následující rok měli vývojáři předat RCT World, jenže nestalo se. Studio Piperworks předalo společnosti Atari horší verzi hry, která vyšla o jedenáct let dříve. Po řádném přepracování byla publikována v roce 2016. Zde opět můžete navrhovat své vlastní struktury atrakcí, dále také budov. Kromě budování můžete také zabudovávat například obchod do libovolné stavby. Navíc nemusíte brát ohledy na nadmořskou výšku. Máte možnost libovolně konstruovat objekty a otáčet je na požadovaný úhel.
herní konzole

Rok 2016 je stále aktuálním. Na trh vychází RCT classic. Je to taková nostalgie. Takže pokud si chcete zavzpomínat na RCT a RCT2, tak je to ta správná volba. Zprvu byla navržena pro systémy iOS a android a až v roce 2017 pro Microsoft Windows a macOS. Je patrné, že byla vyvinuta jak mobilní verze, tak ta počítačová.

Nejnovější znění těchto herních konzolí je RCT adventures. Podobně jako ostatní z posledních dílů byla primárně určena pro herní konzoli, konkrétněji pro Nintento Switch, následně byla uvedena na platformu počítačů. Toto znění hry bylo vydáno nedávno v roce 2018 a je zcela poslední.