S příchodem prvních teplých dnů, kdy se teploty pohybují v číslech, kdy vytahujeme letní oblečení a schováváme to zimní, se mnoho lidí odhodlá k tomu, opět zprovoznit jejich bazén a zahájit koupací sezónu. Zpravidla je tomu však tak, že musí čekat i několik týdnů na to, až se jeho teplota zvedne na úroveň pohodového koupání, které si budou moct jeho vlastnící i pořádně užít.
Abyste si vaši koupací sezónu o něco více prodloužili a mohli si užívat vodu ještě předtím, než přijde to opravdové horké počasí, využijte možnost zakoupit si solární plachtu na bazén https://eshop.techneco.eu/Solarni-plachty, která vám tento luxus přinese.

hladina bazénu

..1Ohřeje vodu podstatně rychleji

Jak už z názvu vypovídá, solární plachta slouží k ohřevu vody díky působení slunečního záření na vodní hladinu, na které je položená. Díky dopadu slunečních paprsků na plachtu, se voda pod ní začne přirozeně ohřívat a teplo stimulovat k jeho dně.

..2Tak trochu i krycí plachta

Nejedná se přímo o příslušenství, které se má postarat o zakrytí vašeho bazénu, aby ho ochránilo před napadáním nečistot. Ovšem díky tomu, že je umístěná přímo na vodní hladině, veškeré nečistoty se budou nacházet na ní a ne ve vaší vodě. Dalo by se tedy říct, že vám v malé míře poslouží i jako ochranní krycí plachta, díky čemu se ve vaší bazénové vodě nebude vyskytovat hrubá špína.

bazén na plovárně

..3Výběr barevného provedení

Sortiment solárních plachet se zaměřuje na volbu černé nebo naopak modré plachty. Barva není přímo rozhodující z hlediska její účinnosti, protože vám obě varianty přinesou stejný výsledek – a to teplejší vodu. Barevný odstín tedy vypovídá více o vkusu zákazníka nebo naopak o sladění plachty se vzhledem samotného bazénu.
Spolehněte se však na to, že vám tato pomůcka přinese teplejší vodu během několika dnů, kdy bude intenzivně svítit sluníčko na váš bazén. A tím pádem si koupání můžete užívat mnohem dříve než ostatní, kteří ji nemají.