Také patříte k lidem, kteří o víkendu jen tak utrácejí drahocenný čas a v podstatě se tak bloumají po zajetých kolejích? Nákupní centrum, návštěvy příbuzných, v lepším případě návštěva kina nebo večeře v restauraci. Neopouštíte město. Víkend co víkend, měsíc za měsícem. Pořád to stejné.

Víkendová akce

Proč se třeba nevěnujete víkendovému cestování? Nemusíte překonávat velké vzdálenosti. Vsadím se, že maximálně do 50km od vašeho bydliště se nachází hned několik zajímavostí, které byste mohli poznat.

Může jít o pohoří, lesy, přehrady jezera, rybníky. Nebo něco z historie. Hrad či zámek, nebo skoro zapomenutá tvrz. Proč si neudělat čas od času výlet a dát sbohem zažitému stereotypu?

V ideálním případě využijte celý nabízený čas. V kolik, že končíte v pátek v práci? Ve čtyři? No tak to máte ještě fůru času někam ihned vyrazit. Jen to chce trochu přípravy a ve čtvrtek se zabalit a připravit. Vlaky jezdí po celý den, ale pokud vyrazíte autem, získáte svobodu a nezávislost.

Poznávání památek

Jedete na víkend, nemusíte si dát za cíl něco na druhém konci republiky. Pokud vyrážíte s dětmi, tak s ohledem na ně, zvolte vzdálenost takovou, abyste v autě nestrávili dlouhý čas. Děti se nudí a počáteční nadšení z výletu by se mohlo rozplynout. Pokud nevyrážíte s tím, že budete spát někde na tábořišti či v kempu, zajistěte si předem ubytování. Na víkendový výlet nepotřebujete přehnaný luxus. Určitě přežijete v nějaké turistické chatě, či penzionu. Proč hned vyhledávat luxusní hotel? V sobotu ráno vyrazte na celodenní výlet či túru z místa, kam jste v pátek dorazili. Poznejte a prohlédněte si svůj cíl výletu, užijte si rodiny. Děti jistě uvítají, pokud budou mít odpoledne po návratu k ubytování chvíli pro své hry, nebo i koupání. Při plánování výletu se podřizujte jejím potřebám. To se týká i večerního programu. Na pivo si můžete zajít až děti uložíte. Však vám ho nikdo nevypije.