Na dovolenou se těšíme každoročně snad všichni a bereme ji jako zasloužený odpočinek. Někdo z nás rád cestuje do exotických dálek a někomu zase stačí pobyt v Čechách. Tak jako tak nám jde hlavně o relax, vypnutí od každodenního shonu, poznávání nových míst a prožití nových zážitků. Nakonec není tolik důležité, kam jedeme, jako to, jak si hodláme dovolenou užít a prožít ji se svými nejbližšími. Tudíž je hlavně důležité to, s kým dovolenou chceme trávit. A to je mnohdy velice zásadní pro to, abychom si dovolenou užili.

Nejčastěji na dovolenou jezdíme s rodinou, přáteli či partnerem. A společnost, která nás na dovolené provází, je skoro tím nejdůležitějším faktorem pro vydařenou dovolenou. Někdo se na dovolenou chystá dokonce i sám, ale jistě všichni víme, že si ji více užijeme v doprovodu vších nejbližších. A podle toho, s kým se chystáme, také dovolenou vybíráme. S rodinou vybíráme spíše aktivní, poznávací dovolenou, s kamarády raději jedeme za zábavou či poznáváním a s partnerem za romantikou a relaxem.

muž se ženou

Abychom si dovolenou užili, je pro nás to zásadní. Jenže ne vždy se vše vydaří podle našich představ. Může v tom největší roli hrát společnost, se kterou se na dovolenou vydáme. Tak například s rodinou přesně víme, co nás čeká a většinou nás nic nepřekvapí a podobně je to tak i s kamarády. Z rodiny můžeme být někdy dost otráveni a raději bychom si volné dny užili s přáteli. S přáteli většinou máme zaručenou zábavu, pokud se zde ovšem nepohádáte. Vždy je dovolená především o poznání toho druhého, a proto je velkou zkouškou. Taková zkouška může prověřit i opravdové kamarádství, ale zvláště vztah s partnerem.

vztah muž a žena

Možná jste s partnerem docela čerstvě a chystáte se na společnou dovolenou. To je totiž největší zkouška pevnosti vašeho vztahu! Představte si, že najednou jste se svým miláčkem 24 hodin denně a dosud jste spolu byli vždy na pár hodin a měli také chvilky pro sebe. Zde tu chvilku pro sebe moc nemáte a poznáte, jak se partner chová v běžném životě. Můžete totiž zjistit, že si docela lezete na nervy, že spolu dlouhodobě nemůžete být a nemáte si toho tolik co říci. Bohužel i to se stává a mnohdy si z dovolené odvezete jenom velkou zkušenost, ponaučení a otevření očí ve vašem vztahu.