O rezervačních systémech se hovoří jako o přehledné databázi klientů různých aktivit, která vyhodnocuje dané možnosti a s klientem spolupracuje tak, aby měl v reálném čase perfektní přehled o nabízených službách a volných termínech. Zájemce o služby si pak jednoduše samostatně zarezervuje časový úsek, který mu vyhovuje. Rezervační systémy se velmi často využívají zejména na sportovištích, jako jsou tenisové kurty, posilovny, wellness procedury, taneční sály, střelnice či stadiony.

prázdná posilovna

Není nutné komunikovat se zaměstnanci či s majitelem poskytované služby – rezervační systémy pracují tak, aby nebylo možné vytvářet duplicitní záznamy, tedy např. jestliže si zarezervujete daný termín, nikdo jiný vás z něj nevytlačí. Nepotřebujete kvůli tomu nikomu telefonovat, psát e-maily, nebo ho dokonce nahánět fyzicky. Nemusíte zkrátka vůbec vstupovat do posilovny.

jumping park

Rezervaci lze provádět pohodlně ze svého zařízení připojeného k Internetu – vstup do rezervačního systému je možný odkudkoli a kdykoli, ať už z mobilního telefonu, nebo ze stolního počítače, z tabletu či notebooku.

Nemusíte nikoho budit v půlnoci – představte si situaci, že si v neděli, ve dvě hodiny ráno, kdy ještě ponocujete a popíjíte nějakou alternativní, zdravou, např. ájurvédskou kávu, zalistujete na webových stránkách nově objeveného sportoviště, které byste chtěli vyzkoušet, a nemáte ponětí, zda je v daný den volná kapacita. Jestliže posilovna nemá online rezervační systém, musíte počkat do rána, nebo raději do začátku otevíracích hodin, a co nejdříve kontaktovat telefonicky obsluhu areálu. Anebo můžete ihned odeslat e-mail, ovšem pravděpodobně vám v neděli v půl třetí ráno nikdo obratem neodpoví. Musíte zkrátka čekat ještě pár hodin, a pokud bude mít někdo podobný nápad, jako vy, třeba vás o pár minut předběhne a vaše snažení nevyjde.