Pro někoho je pohoda dát si tabulku čokolády. Pro někoho pustit si rádio a poslechnout si dobrou muziku. Proč ne. Pro mě s manželem je pohoda dát si dobrou kávu.

A tak jsme si koupili kávovar. Spokojenost maximální a pohoda, jak má být. Ráno je šálek voňavé kávy hotový bez stresu a skoro hned. A odpoledne káva s našlehaným mlékem je balzámem na duši. Káva zalitá horkou vodou z konvice, kterou si vaříme v práci, pak už tak moc neláká. Kávovar je prostě nejlepší.
Ranní káva.

Asi po půl roce se něco pokazilo. Kávovar dával méně vody a na displeji psal nesmysly. Odnesli jsme ho k reklamaci a do jejího vyřízení pili opět kávu zalitou z konvice. Hrozná doba. Akce reklamace se opakovala vícekrát. Výsledkem bylo, že nám vrátili peníze. Rozhodli jsme se koupit jinou značku. Pohoda se vrátila a stroj slouží bez chyby dodnes.

Vůbec není důležité, kterou značku jsme vyměnili za jakou. Podstatou je, že jsme si vyzkoušeli různé kávovary. A jsou to zkušenosti, které se mi nechce nechat jen tak zapadnout, ale chci se o ně podělit. Každý z těch strojů měl něco, co ten druhý zase ne. Každý z nás upřednostňuje něco jiného. Ale podle čeho se tedy orientovat?

Káva se šlehačkou.

  • Pokud zapomenu doplnit vodu do nádrže, tak se stroj se zastaví. U některých kávovarů jen zvednu víko a doplním vodu. Kávovar se opět rozběhne a výrobu šálku kávy dokončí. U jiného musím nádobu s vodou celou vyjmout a vodu doplnit. Tím však pro kávovar akce skončila a kávu do šálku už nedoplnil.
  • Mléko se do kávy doplňuje z nádoby, která je obvykle součástí příslušenství kávovaru. Jsou také modely, které si mléko berou přímo z krabice, ve které jsme ho koupili v obchodě. Žádné odměřování množství, čištění a ošetřování.
  • Do zásobníku kávovaru se sype zrnková nemletá káva a stroj si ji umele sám. Některé kávovary navíc poskytují možnost dát do odděleného zásobníku i mletou kávu v množství na jeden šálek. Návštěvě s požadavkem na kávu bez kofeinu tak lze pohotově vyhovět.
  • Je dobré předem vědět kam kávovar postavíme. Délka přívodního elektrického kabelu může být limitující.

 

Přeji šťastnou ruku při výběru.