Dříve nic jako mobilní telefon neexistovalo. Telefon, dříve se tomu spíše říkalo pevná linka, byl jen v některých domácnostech. Telefonování bylo velmi drahé, hovor nekvalitní, a hlavně velkou nevýhodou bylo to, že telefon byl nepřenosný. Muselo být hodně zajímavé vymýšlet v té době telefony, protože neexistovalo nic jako jsou tištěné spoje, které se dnes objevují úplně všude. Z toho důvodu byly telefony opravdu velké a hodně drahé. Telefonní ústředny byly obrovské a byly v několika sálech. I když byly tak velké, kvalita hovoru byla opravdu otřesná.
Historický telefon (pevná linka)
V některých ústřednách dokonce byly i přepojovatelky, které hovory ručně přepojovali, abychom se mohli dovolat do zahraničí či do jiného kraje. Vše bylo neskutečně pomalé a trvalo to neskutečně dlouho. Obsluhovalo to spoustu lidí a moc to nefungovalo. Dnes k této činnosti stačí jeden počítač, který toho moc nezabere, udělá to rychle a je to i v mnohem lepší kvalitě. Než byla tato technologie vymyšlena, přineslo to spoustu úspěchů i neúspěchů v bádání ale můžeme být za to hodně rádi, protože jinak by to bylo pro nás hodně komplikované.
Postupem času se začali rozšiřovat tištěné spoje, vše se tím pádem začalo zmenšovat. Vymyslelo se něco, jako je vysílač a z toho důvodu můžou mobilní operátoři vysílat signál, díky kterému poté můžeme mezi sebou telefonovat.
Mobilní telefon v ruce
Vymyslet mobilní telefon nebylo vůbec lehké. Je tam spousty záležitostí, které musí telefon zvládat, aby nám usnadnil práci a jen nám ji neztížil. Je to dost velká proměna, protože dříve se potřebovali k jednomu hovoru obrovské sály plné zaměstnanců, kteří obsluhovali provoz. Z tohoto důvodu to bylo hodně drahé a pomalé. Kdyby to stejným způsobem fungovalo i dnes, myslím si, že služby operátorů museli být mnohem dražší, aby se všichni ty zaměstnanci mohli zaplatit. Uvidíme, jestli se vyvinou i lepší technologie, než máme teď anebo jestli se telefony změní a budou vypadat úplně jinak.