Není vůbec náhoda, jak si svůj byt uspořádáme a vybavíme. Naše obydlí hodně vypoví o nás samotných. Vidíte hned při příchodu nepřeberné druhy pokojových rostlin? Majitelka rozhodně miluje živé rostliny a dle množství lze usuzovat, že se o ně i ráda a dobře stará. Právě květiny mají nezastupitelnou úlohu v interiéru. Nejenom estetickou, ale i zdravotní. Ale, abychom vše udělali pro jejich dokonalou kondici, chce to pár zásad a doporučení. Než květiny umístíte na pevné stanoviště, zjistěte, zda jim tam bude dobře. Některým slunce vyhovuje, jiné chtějí raději polostín.

dokonalá idylaNěkterým je dobré vybrat i světovou stranu, kde budou spokojeny. Stejné je to i se zaléváním. Přesušená, nebo přemokřená půda nevyhovuje žádným zeleným kamarádkám. Určitým řešením mohou být samo zavlažovací květináče a truhlíky.
barvy v interiéru

A co nábytek?

Líbí se Vám barvy? Pak se jich nebojte! Nebojte se vybrat tóny, lesky, materiály, co mají styl s puncem originality. Často se přikláníme ke klasice, ze strachu, že moderní design pro nás není. A proč?  Proč nezkusit pro bytové vybavení černou, červenou, žlutou, nebo zelenou. Například výrobci kuchyňských linek aktivně reagují na poptávku trhu. Nabízejí lesklá barevná lamina, v kombinaci s matnými a tlumenějšími tóny. Pokud dekor na dvířkách skloubíte s obkladem za kuchyňskou linkou, je to dokonalost sama! Dnes se již nepoužívají pouze klasické obkladačky. Přírodní kámen, nebo sklo se skvěle hodí a perfektně udržuje.
květiny doma

Zaměřeno na doplňky

Zaměřit se na deky, polštářky, povlečení, závěsy a záclony není vůbec od věci. Stylizují interiér k naprosté dokonalosti, pokud jsou dobře zvolené a vybrané. Pokud ne, nepomůže nám ani sebedražší nábytek a bytové vybavení. I drobnosti, které nás obklopují by měly ladit a mít svoje místo. Problém nastává, když se nám nechce vyhodit památeční kousek se vzpomínkou na někoho. Při troše šikovnosti se i ten dá zakomponovat na vhodné místo.