Sotva se venku trochu oteplí, začnou se v ulicích rojit skupinky mladých lovců Pokémonů. S mobilními telefony v ruce trpělivě vyčkávají na GPS označených místech – Pokestopech – na svůj úlovek. Ten v sobě ukrývá předměty. Poke Bally, Great Bally, Razz Berry, vajíčka, Revive a Potion. Pokestop je možný využít každých pět minut. Stačí se k němu přiblížit na mapě, aktivovat kliknutím na něj. Počkat až se nad ním ukáže fialové kolečko. A roztočit. V dalších herních levelech můžete do vaší blízkosti nalákat více Pokémonů. Aktivováním Incense se doba prodlouží na 30 minut a zvýší se šance na nový úlovek. Ještě účinnější je použití Lure module. Ten však mohou využít i ostatní hráči v okolí.
Skupina lovců Pokémonů

Jak je lovení Pokémonů zábavné

 
Před započetím hry je potřeba důsledně nastudovat její pravidla. Ty se neustále vylepšují a rozšiřují. Pro dobrý vizuální efekt si dejte práci s výběrem vzhledu svého trenéra. Rovněž volba týmu vám může usnadnit začátek. Svého prvního Pokémona si můžete vybrat při úplně prvním spuštěním hry. Na výběr máte Charmandera, Bulbasaura a Squirtla. Možná se podaří ulovit i Pikachu.  Vždycky je dobré, ještě než začnete Pokémona lovit, zjistit, jakou sílu má. Podle toho se rozhodnete, jestli jeho chycení je pro vás přínosné. Někdy je natolik silný a brání se chycení, že unikne z Poké Ballu a vy musíte pokus opakovat. Někdy zmizí úplně a již nelze chytit.   
Displej telefonu s Pokémonem

A poučné

 
Přidaná hodnota při chytání Pokémonů je dokonale zpracovaný plán města. Se všemi vzácnými pamětihodnostmi, sochami, stavbami. Které slouží ve většině případů jako místo, u kterého lze nejčastěji Pokémony nachytat. U každého Pokestopu je možné na displeji mobilu najít vyčerpávající údaje o památce, před kterou lovci stojí. Kdy a kým byla vystavěna či zhotovena. Mnohdy i z jakého materiálu. Či jméno architekta. A tak se formou hry lze dozvědět mnohé zajímavosti o historii města.