Módní a efektivní doplněk, který nejen oživí interiér dětského pokoje. Zároveň se jedná i o rozšíření místa pro odpočinek, ale zároveň velmi účinně slouží k zábavě, ke hraní a pro relaxaci. Důležitý je správný výběr. Jelikož se jedná o sedací vak pro děti, zde platí dvojnásob, že je zásadním kritériem adekvání volba.
sedací vak pro děti.png

Potahové materiály a jejich specifika

Výrobek, který bývá potažen různými materiály. Každý má svá specifika a jisté výhody. Mezi velmi oblíbený materiál patří nylon. Je ideální volbou do dětského pokoje, neboť mezi jeho pozitivní stránky náleží snadná údržba. Lze snadno očistit za pomoci vlhkého hadříku.

Naopak kůže má sice mnoho výhod, jako je komfort materiálu na dotek, udržuje také teplo. Nicméně se jedná o dražší potahový materiál, který lze snadno poškodit. Je tak vhodný spíše pro odrostlejší děti.

Cenově výhodnější alternativou je eko kůže, což je ve své podstatě uměle vyrobená koženka. Hodí se do dětského pokoje. Je rovněž materiálem, který je příjemný na dotek, hřeje a má tu přednost, že lze snadno očistit. Adekvátní volbou pro děti je plyš, neboť tento materiál krásně hřeje. Oproti tomu však bývá náročnější na údržbu.

Volba tvaru a velikosti

Ze široké nabídky sortimentu si lze vybrat sedací vak pro děti v různém barevném provedení i tvaru. Záleží nejen na věku dítěte, ale také na velikosti dětského pokoje. Vliv při rozhodování zajisté má i design výrobku, stejně tak i využití. Díky některým typům mající přidělané popruhy, tak lze si z nich vytvarovat i pohodlné křesílko, tím tak je dosaženo lepší podpory zad při sezení.
hnědý sedací vak.png
Jak je to s výplní?

Je samozřejmé, že při výběru hraje roli i design. Nicméně podstatnější je vnitřní výplň, která má bezpochyby vliv na celkové vlastnosti výrobku. Na trhu jsou na výběr tři druhy výplně, ze kterých tak lze vybírat.

Za nejkvalitnější jsou považovány EPS kuličky. Jsou vyrobeny z polystyrenu a v několika odlišných velikostech.