Často se můžeme podívat na pokoj a říct si: „potřebuje to nějakou tu změnu“. Někdy je těžké najít opravdu to místo, kde byste se mohli skutečně vyřádit. Většinu času budete váhat, někdy vám to možná zatrhne pocit, že by vám to vlastník nepovolil. Pokud jste v nájmu, máte značně svázané ruce, co můžete s bytem dělat. Ale nemáte je tak svázané, aby z toho nešlo ven. Samozřejmě, pokud jste si s majitelem domluvili, že se nedotknete jediné věci a všechno zůstane stejné, tak to s tím asi moc nenaděláte. Ale někdy stačí jenom pozměnit maličkosti. A někdy i větší úpravy, které nemusí být na škodu. To si ostatně všechno řekneme.

červené doplňky

a)       Vymalujte si
Vždycky jste chtěli vyzkoušet nějakou šílenou barvu vašeho pokoje, ale doma vám to nikdo nechtěl povolit? Tak už se nemusíte bát, protože nyní jste pánem domu vy. A co se týče malování, můžete si skutečně dělat, co chcete. Musíte to samozřejmě dát potom do pořádku, pokud se budete stěhovat. Bílá barva potká stěny vašeho bytu tak i tak. Proč si to tedy do té doby tak nějak nezútulnit? Ostatně, vlastník to těžko uvidí a i kdyby, tak se vám nic nestane. Dokud to po sobě uklidíte, nikdo s vámi nikdy nebude mít problém.
 dětský pokoj pro holčičku
b)      Spínače a vypínače
Někdy stačí jenom vyměnit pár spínačů a vypínačů na nové a je to. Není třeba volit ty stále stejné a nudné, můžete si klidně zvolit nějaké šílené barvy nebo klidně i takové s obrázkem, pokud zařizujete dětský pokoj. Někdy opravdu stačí pozměnit ty nejmenší věci v celé místnosti a často se změní i ta místnost. Minimálně se v ní budete cítit lépe.
stoleček před pohovkou 
c)       Obrazy
Něco, co kompletně změní holé bílé zdi. Důležité je to, ab to skutečně bylo nějaké umění a ne čmáranice, co jste zvládli udělat během přestávky v práci. Byť šlo by to taky. Hlavně se nebojte experimentovat a k modernímu nábytku klidně dejte i trošku avantgardní umění. Bude to k sobě ladit a takový obraz se vždycky může koneckonců prodat.