Budík je v ranních hodinách nejvíce zatracovaným předmětem v domácnosti. O tom není pochyb a přiznejme si, že nás již po probuzení přestává zajímat. Vstávání na zvuk budíku nemá rád asi nikdo, a přesto musí být budík a způsob buzení natolik spolehlivý, abychom nezaspali. Nemáme jej rádi, ale jsem mu vděčni za to, že nic nezmeškáme.
Pořídit si takový budík, aby vzdudil i ty největší spáče, není jen tak, navíc zaklapnout jej je velmi snadné a v otočení se na druhý bok nám pak již nic nezabrání. Nad tímto problémem se zamysleli vývojáři aplikace Alarm Clock for Heavy Sleepers. Zřejmě i oni patří k tvrdým spáčům, které jen tak něco neprobudí. Vyvinuli tedy nástroj, který vás nakonec vstát určitě přinutí.
šíření vzdělání

Program pracuje tak, že:

  • Můžete nastavit více forem budíků, např. jednorázový alarm, budíky denní nebo týdenní, můžete změnit prodlevu, po které budík přestane vyzvánět.
  • Každý budík lze nastavit jednotlivě, k buzení lze volit vlastní melodie nebo hudbu a změnit další parametry.
  • Budík můžete chystat jen pro určité zadané lokality. Právě toto je jednou z funkcí, pro kterou je tento typ budíku velmi oblíbený mezi uživateli. Program registruje přes Internet lokátor vaši polohu, a pokud nastavíte jiný režim pro buzení např. na chalupě, jiný pro pracoviště nebo školu, jiný pro další lokalitu, např. v době dovolené, budík se tomu přizpůsobí a uvádí do činnosti pouze ty budíky nastavené pro předem definovaná místa. Touto vlastností se nemůže prozatím žádný jiný budík pro OS Android pochlubit.
  • Budíky lze deaktivovat ve státních svátcích nebo ve dnech, které nastavíte.
  • Provádí se tzv. kontrola bdělosti, jde o volitelné metody, např. přesné opisování textu, řešení navolené jednoduché matematické úlohy, snímání čárového kódu nebo štítku NFC apod.
  • Budíky mohou být implementovány i do chytrých hodinek Android Wear a snáze je lze ovládat i z postele přímo z hodinek na ruce.

veselý obličej
Aplikace je ke stažení zdarma, bohužel jen v anglickém jazyce a s reklamními bannery. Ty však lze vypnout po zaplacení jednorázového poplatku 50 korun. Více než milion uživatelů ji hodnotilo průměrnou známkou 4,6 z pěti možných bodů. Pracuje spolehlivě již od verze Android 4.0.3.