Spotify je služba sloužící k streamování hudby. Zprostředkuje vám přístup k milionům skladeb, podcastů a videí od umělců po celém světě.
 
Tato služba je okamžitě lákavá, protože můžete získat přístup k obsahu zdarma. Stačí jednoduché přihlášením pomocí e-mailové adresy nebo spojením s Facebookem. Pokud nemáte zájem o měsíční předplatné premium, nebo chcete jen ochutnat polevu, nemusíte se k ničemu zavazovat.
spotify na mobilu 
Níže uvádím několik výhod, které Spotify, avšak často ve variantě premium, přináší:
 
·         Poslouchejte, co chcete
 
Se Spotify Premium můžete kdykoli poslouchat (téměř) cokoliv, co chcete. Většina hudebníků má svou hudbu k dispozici právě zde. A díky předplatnému můžete všechnu svou hudbu poslouchat kdykoli budete chtít. A to vše legálně.
 
·         Podpoříte své oblíbené umělce
 
Zdá se vám neetické stahovat hudbu? Nechcete si kupovat desky, přitom ale toužíte podpořit vaše oblíbené hudebníky?
 
Tato společnost vyplácí umělcům částku za každé přehrání skladby. Čím více budete poslouchat své oblíbené kapely, tím více jim zaplatí. Právě teď každé přehrání skladby vynese mezi 0,006 a 0,0084 amerických dolarů. To nemusí vypadat jako hodně, ale tyto výdělky se nasčítají. Umělci tak mohou v dlouhodobém horizontu získat zajímavé peníze.
 
·         Dostupné kdekoli
 
Spotify je ideální pro výlety, na kterých často ztrácíte datové připojení z mobilního telefonu. Ve verzi premium můžete přehrávat seznamy skladeb v režimu offline, což vám umožní poslouchat i v době, kdy nejste zrovna online. Což je podstatnou výhodou například oproti běžnému pouštění hudby z Youtube.
 
Než však vyrazíte, zkontrolujte, že máte vše, co chcete poslouchat, uloženo v offline playlistech a staženo v zařízení.
 hudba na smartphonu
·         Nejen hudba
 
Myslíte si, že Spotify slouží jen k přehrávání hudby? Nikoli. Tato platforma mimo hudby nabízí i zajímavé audioknihy a podcasty. Osobně nemám rád ticho, proto si často pouštím podkres pro běžné činnosti.