Žijeme v době, kdy je vlastní bydlení mnohdy téměř nesplnitelným snem, avšak lidé stejně nechtějí strávit celý život v nájmu. Proto se k nám dostává populární americký trend mobilních domů. Proč jsou tedy tak oblíbené?

Nízká cena

Na rozdíl od běžných cihlových staveb, lze sehnat mobilní dům za skutečně nízkou cenu, a tak se jedná o vlastní bydlení, které si může dovolit téměř každý. Ceny se pohybují v různých rozmezích, a použitý celoroční mobilní dům seženete už od 200 000Kč.

Životnost

Že je mobilní dům jen krátkodobou formou bydlení? Nesmysl. V dnešní době se již vyrábějí celoroční domy, které jsou zateplené, a vybavené tak, že v nich můžete prožít klidně celý svůj život.

mrakodrapy v mobilu

Efektivita

Postavit běžný dům trvá i roky, zatímco výroba mobilního domu trvá v řádu měsíců, a v případě, že si koupíte již použitý mobilní dům, nebo nový, ale hotový, můžete jej mít brzy přistavený na svém pozemku, a rovnou se nastěhovat.

Chcete příklad?

Pro příklad bychom mohli uvést použitý celoročním domek BK Senator. Jedná se o kvalitní a prostorný domek o rozloze 44,4m čtverečních. Za cenu 434 000Kč získáte krásný domek s velkými okny, vybavenou kuchyní, dvěma ložnicemi, obývacím pokojem, koupelnu s vanou, a krásnou jídelnu. Dům má dvojitá izolační skla v oknech, tudíž se nemusíte bát úniku tepla, a velkých částek za topení, které je v tomto případě centrální plynové, a to i s krbem. Dům je vyhotoven v dřevěném provedení i s vybavením, v ložnici objevíte krásnou vestavěnou skříň, a všude je dostatek světla.

kuchyňský kout

Vzhled

Možná si myslíte, že mobilní domy působí nevzhledně, ale ani to nemusí být nutně pravda. Dnes se totiž vyrábějí i designové mobilní domy, které v mnohém připomínají stylové stavby, a jsou jak zevnitř, tak i zvenčí naprosto úchvatné. Samozřejmě platí, že za stylovější dům si zkrátka musíte připlatit, ale tak to zkrátka funguje všude. I ty obyčejnější domy jsou však uvnitř krásné a útulné, a můžete v nich prožít spokojený, a pohodlný život.