Neopouští vás touha „bydlet ve svém“? Jste mladá rodina, která se tísní ve skrovných podmínkách a bydlí společně s rodiči? Nejprve jste jim nejspíše byli vděčni, že vám nabídli střechu nad hlavou, ale každým dnem cítíte, že byste se nejraději odstěhovali. Jenže není kam …

S příchodem nového děťátka do rodiny nastává teprve ten pravý kolotoč a bohužel rodiče, kteří vám nabídli bydlení,si proto nárokují to, že vám budou mluvit do výchovy dítěte. Není to zrovna dvakrát dobrý přístup, ale vy s tím nic neuděláte, protože si postavili hlavu – a když už bydlíte u nás, tak to bude po našem!

dům snů

Ocitli jste se v nezáviděníhodné situaci. Je stále dost „rozumných“ rodičů, kteří vědí, že nemá smysl, ani není dobré mluvit do výchovy svých vnoučat. Ale říkejte to těm, kteří tohle nechápou. Stačí, že se občas neshodnete vy s partnerem a musíte pak u ř í d i t i své nebo partnerovo rodiče.

Kde vzít peníze na bydlení? Jak z toho ven, když na domeček svých snů prostě nemáte dostatek financí?

Nabízí se otázka, zda jít do stavby nového rodinného domku anebo získat bydlení v pronájmu. Pronájmy jsou v současné době drahé, a přitom stále nejste „ve svém“.

Ke koupi bytu nebo rodinného domečku, byť menšího, potřebujete spoustu peněz, to už jste sami zjistili díky poptávce. V současné době ceny nemovitostní vystoupaly strmě vzhůru a drží se na této maximální hranici již delší dobu a zdá se, že držet budou. Nezbývá, když se nechcete smířit s tím, že budete bydlet u rodičů či v podnájmu, že seberete odvahu a pokusíte se získat úvěr na stavbu svého snu.

hypotéka dům

Obrňte se trpělivostí s tím, že nepoptáte jen jednu banku. Poptejte se na úvěr v různých bankách, protože podmínky přiznání úvěru se mohou lišit. Jestliže jste spořiví a máte alespoň nějakou finanční rezervu, tím lépe. Banky vám nepokryjí celý úvěr, musíte doložit určitou finanční hotovost. Dobrou zprávou může být i to, že ručíte zástavou této nemovitosti, tudíž máte i možnost úvěr získat.