Pro soukromé podnikatele je prvořadým úkolem si na sebe a na chod svého podniku vydělat. Tito se nemohou spolehnout na to, že když se jim nebude dařit, přispěchá vláda nebo nějaký jiný štědrý mecenáš a chybějící peníze jim dá. Co si soukromý podnikatel nevydělá sám, to prostě nemá, a neslituje se nad ním nikdo, dokonce ani ve chvílích, kdy mu hrozí nevyhnutelný krach.

Ovšem nikdo neprovozuje své podnikání proto, aby v něm zkrachoval. Každý tak činí přinejmenším proto, aby z toho dokázal žít. A když se tak přestane v některém údobí dařit, je třeba hledat způsoby, jak se panujících problémů co nejefektivněji zbavit. A nejednou je takovým potřebným řešením půjčka.

sesypané mince

Pokud se ale obrátí neznalý podnikatel v nesnázích na nejednu z našich finančních institucí, neuspěje. Pokud má zásadnější problémy, jako jsou nízké příjmy, ubohé daňové přiznání, záznam v registrech dlužníků, exekutory v patách a podobně, odmítnou mu tu nejednou vyhovět a nechají ho napospas osudu. Finanční instituce totiž nechtějí naprosto logicky o své peníze přicházet, a proto jsou zejména banky v případě půjček přísné, neoblomné a nepřející, jakmile se v nich objeví někdo, kdo není bonitní.

A když někdo z podnikatelů v nesnázích naráží co chvíli na odmítnutí, nemá nejednou jinou volbu, než hledat a hledat, dokud nezjistí, že existuje i podnikatelská hypotéka. A to právě proto, že u této nebankovní nabídky uspěje leckdo, i ten, kdo má skutečně nemalé problémy.

stovky eur

U této hypotéky se totiž stejně jako u všech hypoték jiných vyžaduje garance v podobě zástavy nemovitosti. A kdo se za půjčené peníze takto zaručit dokáže, má jistotu, že s největší pravděpodobností peníze pro své podnikání získá, a to i když není coby žadatel rozhodně ideální. Protože tady nebankovní společnost může a také dokáže nad lecčím přimhouřit oko. A půjčí tak i pomalu ztraceným případům.