Není pochyb o tom, že umístění sídla společnosti je pro její úspěch velmi důležité. Ovšem je třeba si také uvědomit, že v dnešní době již nežijeme pouze ve skutečném světě, ale také v tom virtuálním. Platí to zvláště od té doby, co se internet stal běžně dostupný prakticky pro každého díky relativně nízké ceně přístrojů a volné wi-fi, která je k dispozici v centrech mnoha měst či v nákupních centrech a v některých restauracích.

Vývoj však pokročil ještě dál. Dnes již nenajdeme telefonní seznamy, které by obsahovaly telefonní čísla a adresy ať už firem či soukromých osob. Veškeré tyto informace se dnes vyhledávají pomocí internetu, což je podstatně rychlejší, efektivnější a především aktuálnější.

blog1

Problém například byl, pokud se firma přestěhovala nebo si změnila telefonní číslo krátce po vydání posledního čísla seznamu. Pak musela čekat na další vydání, než ji mohli noví zákazníci opět kontaktovat. Pokud se tak stane dnes, jednoduše si změní příslušné údaje na webových stránkách a je to.

Není však divu, že se firmy rozhodly tohoto trendu využít. I z tohoto důvodu má prakticky každá svou internetovou stránku, jako je například virtuální sídlo sro virtualni-kancelar-ostrava.cz. Ta, ačkoliv není pod tak přísnou kontrolou jako fyzické sídlo firmy, musí přesto splňovat určitá pravidla.

blog2

Například virtuální sídlo sro, tedy společnosti s ručením omezeným, by měla mít svůj web jasně definovaný. Co se zákona týče, pak především nesmí obsahovat žádné nepravdivé či zavádějící informace.

Dále zde nesmí docházet k očerňování konkurenčních firem, ať už oprávněnému či nikoliv. Tomu se obvykle firmy vyhýbají tím, že svou konkurenci vůbec nezmiňují. Stejné pravidlo platí u produktů, které jsou sice jiné, ale mají podobný účinek – příkladem mohou být mastičky a prášky na bolavé svaly.

Jak je vidět, musí toho dodržovat skutečně hodné. Ovšem jen tak bude trh skutečně v rámci možností fér pro všechny. A to je to nejdůležitější.