Jak moc je pro vás důležitý mobil? Já musím říct, že pro mě hodně důležitý, protože přes mobil se dá i skvělé pracovat. Já dělám totiž operátorku call centra. Sice nepracuje přímo s mobilem, ale pracuji taky s telefonem a musím říct, že to docela podobné. Jenom si to ale představte. Opravdu celý den jste na telefonu. A potom ještě jste doma, kde vyřizujete soukromé hovory anebo taky nějaké pracovní. Takže zase máte mobilu ucha. Takže to je takové, že opravdu celý den telefonuji a nedám mobil nebo telefon z ruky. Je to docela hrozné. Proto taky díky tomuto životnímu tempu jsem v této práci vydržela pouhý jeden rok.

Mobil nás spojuje.

Nebavilo mě to a řekla jsem si, že potřebuji něco jiného, nějakou vzpruhu. Už mě to nebavilo pořád jenom sedět a dělat call operátorku. A taky jsem si řekla, že to změním. A od té doby jsem si řekla, že budu pracovat jako kuchařka. Jsem totiž vyučená kuchařka, takže mi to bude taky vyhovovat a těším se na to, protože tam nemusím mít mobil stále u ucha.

Mobil používám často.

Nicméně ale je to tak, že mám malého syna, který mobil má. A protože bude v pubertě, tak se taky hodně rád loudá venku, takže jsem ráda že má mobil. Díky mobilu jsem se synem ve spojení velmi často. A díky mobilu si taky užívám rodinu. Protože moje rodina bydlí opravdu hodně daleko, takže právě díky mobilu můžu být s rodinou opravdu velmi často ve spojení. Nicméně ale mobily v dnešní době tak praktický, a tak častý, že už to vůbec není žádný luxus. Myslím si, že v dnešní době je mobil skoro povinnost. A není to jenom kvůli tomu, že je to nějaká prestige, ale spíše jde o to, že si jsou lidé díky mobilům blíž. A díky mobilům je tak všechno lépe a rychleji vyřízené. Nebo vy máte jiný vztah k mobilům? Protože v dnešní době jsou na mobily opravdu různé názory, které se hodně liší. Ale já se řídím podle svého pocitu a bez mobilu žít už neumím.