Kuchyně není jen místem, kde se připravují obědy, nebo večeře. Do kuchyně si zajdete o půlnoci na malý mls, připravíte zde občerstvení na oslavu, nebo si jen vezmete něco malého na cestu. V kuchyni tráví lidé velké množství času, a proto je důležité, aby se v ní cítili dobře. Pokud jste se tedy rozhodli pro novou kuchyni, je důležité vše předem důkladně promyslet.

moderní kuchyně

Abyste na vaření viděli

Kvalitní osvětlení je v kuchyni velmi důležité, především proto, abyste viděli na vaření, a postřehli každý malý flíček, který bude potřeba vydrhnout. Kromě podsvícení kuchyňské linky je proto velmi důležité volit správné kuchyňské lustry. Obvykle jich bývá více, než jeden, protože právě v této místnosti se světlem šetřit nedá. Rovněž by však lustry měly ladit s designovým provedením vaší kuchyně. V případě vysokých stropů si tedy zvolte raději lustry na lanku, zatímco u nízkých stropů bude lepší bodové osvícení. Pokud si nejste jistí stylem, určitě navštivte internetový obchod se svítidly Light4home, kde naleznete pestrou škálu všech možných stylových svítidel, od moderních, přes rustikální, až po dobové.

dřevěná kuchyně

Spotřebiče

Spotřebiče by měly být v kuchyni rozmístěny tak, abyste je měli vždy po ruce. Troubu je dobré umístit do výšky kuchyňské linky, abyste se nemuseli neustále zohýbat. Lednice pak má nejlepší umístění na kraji, aby ten, kdo si jde jen pro malou svačinku, nezavazel tomu, kdo právě vaří. Volte především úsporné spotřebiče, které mají označení minimálně A++. Co se lednice týče, čím větší je rodina, tím větší by měla být i lednice. Zpočátku se může zdát, že malý mrazák postačí, ale časem této volby můžete i litovat.

Dvířka

Skříňky a dvířka si nechte vyrobit tam, kde se zaměřují především na kvalitu. Známá značka totiž kvalitu nezaručí, nebo je záruka krátká, a nevztahuje se na spoustu věcí. Vybírejte tedy opatrně, řiďte se radami okolí, recenzemi, a raději si připlaťte za práci šikovného truhláře, než za pár let nadávat na nekvalitní, a loupající se dvířka ze sériové výroby.