Kvalitní sluchátka
I pokud má váš syn nebo dcera to štěstí, že bude mít pokoj pro sebe, tak na kolejích pravidelně platí, že člověk slyší daleko víc, než slyšet chce: party o patro nad sebou, půlnoční opilecké návraty, a ano, sex. I když tohle všechno ke studiu tak nějak patří, tak jsou situace, jako třeba noc před zkouškou nebo týden před odevzdáním seminárky, kdy bychom se raději ponořili to ticha. Kvalitní sluchátka s odhlučněním budou proto přijatá s povděkem. Je-li váš potomek náruživým hráčem počítačových her nebo poslouchá-li převážně heavy metal, tak vám za tento prezent utrhnou ruce zase jeho spolubydlící.
červená sluhátka.jpg
 
Počítač
Pokud do této chvíle vaše dítě nemělo svůj vlastní laptop, tak teď je nevyšší čas na jeho pořízení. Nemusí to být zrovna nejnovější model, ale spolehlivý kus, který se nezasekne uprostřed hodiny a nevybije se po dvaceti minutách bez nabíječky je přesně to, co mladý vysokoškolák ocení. V dnešní době už mnoho učitelů dává na web materiály k hodinám, se studenty komunikují převážně emailem, i zápisy předmětů probíhají online, a spoléhat jen na knihovnu s počítači se opravdu nedá. Klidně se s budoucím studentem domluvte, že si na dárek přispěje, nebo se poptejte svých známých, zda se někomu doma neválí nepoužívaný notebook, ale dnes je přenosný počítač jedna ze základních potřeb.
zamračená studentka.jpg 
Kuchyňské náčiní
Kvalita a množství nádobí ve společných kuchyních je dost kolísavá, takže i když nad praktickým dárkem typu hrnce, nože a škrabky bude vaše dítě nejspíše dost protáčet oči, tak si na vás s povděkem vzpomene v momentě, kdy poprvé nebude muset seškrabávat cizí jídlo z okrajů kastrolu nebo přemýšlet, jak je možné spálit polévku z pytlíku. Další možností je také darovat něco maličko nadstandartního. Naším soukromým tipem je TICHÝ tyčový mixér, díky kterému se značně rozšíří rozsah kulinářských možností, nebo souprava na přípravu kávy.