Pokud chcete, aby vaše auto sloužilo nejen k převážení vás, vašich blízkých, případně různých břemen z jednoho místa do druhého, ale také působilo alespoň trochu reprezentativně, určitě byste ho měli jednou za čas důkladně umýt. Hlavně v zimních měsících, kdy jsou cesty plné kaluží a rozježděného špinavého sněhu je to více než žádoucí. V čistém zářivém voze se určitě budete i vy cítit daleko lépe, než kdyby bylo celé zabahněné nebo jinak ušpiněné.
kluk myje auto

Své vozidlo můžete uvést do čistoty dvěma způsoby. Buď se o to postaráte sami a ušetříte, nebo si trochu připlatíte a zajedete si na myčku. V případě, že si vyberete první možnost, měli byste si pořídit všechno potřebné vybavení v čele se saponáty, hadříky a houbičkami. Zapomenout byste samozřejmě neměli ani na vosk, který vaše auto ochrání a dodá mu lesk. Voskování svépomoci však není zrovna nejjednodušší činností. Důležité je vědět, že je možné vosk nanášet pouze na čistou, a hlavně suchou karosérii. V opačném případě na autě dobře držet nebude. Nejste-li si jistí, že to zvládnete, raději si zvolte druhou možnost. Použití myčky není zas tak drahé a vy alespoň budete mít jistotu, že vaše auto dostalo kvalitní péči.
ruční mytí vozu
Minimálně stejně jako na čištění vnějšku svého vozidla byste se měli zaměřit i na úklid jeho interiéru. To neznamená pouze občas vyhodit obaly od bonbónů, případně dalších pochutin, ale také vytřepat rohožky a důkladně vysát. To můžete udělat u pumpy, kde se obvykle nachází vysavač. Můžete to ale provést i když zrovna parkujete u svého domu. Stačí mít jen potřebné vybavení ve formě ručního vysavače. Zde je lepší nešetřit a koupit si kvalitní typ, který je dostatečně silný na to, aby dokázal vysát jak malé prachové částečky, tak i větší nečistoty. Je vhodné vozit vysavač s sebou, například v kufru. Jedná se o malý poměrně skladný přístroj, takže příliš místa zabírat nebude.