Paměť na čísla – někteří lidé disponují úchvatnou pamětí a dovedou si zapamatovat celá souvětí, citáty, polohu různých předmět a mimo jiné i číselný zápis. Mnohem lépe se však zapamatují číslice účelově uspořádané do pravidelných tvarů, například do dvojic, trojic, číselné řady atp. Chcete-li docílit toho, aby vaše číslo mobilu uvízlo v paměti i těm, co fenomenální paměť nemají, pořiďte si některé ze zlatých čísel, s nimiž budete mít větší úspěch.

osmička na asfaltu

Lépe se zapamatuje i vám – poměrně často se stává, že si pořídíme novou SIM kartu s mobilem a do paměti přístroje či SIM karty uložíme čísla našich blízkých a dalších osob, která pokud potřebujeme kontaktovat, jednoduše vylistujeme v seznamu. Jakmile však chce někdo po nás, abychom mu sdělili naše telefonní číslo, musíme jej nejprve najít například na faktuře od telefonního operátora anebo vytištěné na hřbetu papírového kartonu od dobíjecí karty. Občas se také stane, že potřebujeme telefonní číslo napsat do nějakého formuláře, ať už na Internetu, anebo na papír, a číslo si prostě nepamatujeme, tak jej opět musíme odněkud pracně lovit. Mnohem snazší to ovšem bude se zlatým číslem, které si zapamatujeme poměrně rychle, a nebude nutné tento proces neustále podstupovat.

číslo tři

Oblíbená čísla zlatá čísla si lidé pořizují také kvůli svým oblíbeným číslicím. Někomu například imponují sedmičky, a tak se jimi snaží obklopit i tímto způsobem. Lidé sportovně nadaní a někteří řemeslníci by mohli ocenit číslo složené ze čtyřek, které symbolizují fyzickou sílu, obratnost a manuální zručnost. Umělcům zas mohou vyhovovat trojky, s nimiž snáze získají přístup k různým inspirativním motivům. A konečně pětky by mohly vyhovovat lidem svobodomyslným, s touhou cestovat a poznávat nové země, například průvodcům v cestovních kancelářích, řidičům kamionů, palubním průvodčím a pilotům.