Dnes má prakticky každý včetně dětí vlastní mobilní telefon. Samozřejmě, jeho výhody jsou nepopiratelné, a tak není divu, že si mnoho z nás navyklo mít jej neustále při ruce. Ovšem to, že si jej bereme všude sebou, zároveň zvyšuje nebezpečí, že jej ztratíme.

 

Vzhledem k velikosti a váze současných chytrých mobilů není divu, že si mnohdy nevšimneme, pokud nám vypadne například z tašky či jej zapomeneme na stole. Ve skutečnosti se jich ztrácí víc, než by se nám mohlo zdát. A pro mnoho lidí je to skutečným neštěstím.

 

Je snadné pochopit proč. V první řadě zde máme kontakty jak na své blízké, tak často i do práce. A pokud se nám například šéf nebude moci dovolat, pak máme problém. Navíc zde mnohdy máme uložena buď citlivá osobní data jako třeba hesla nebo i důležité pracovní věci, a ztráta těchto dokumentů představuje závažný problém.

mobilní telefon se sluchátky

 

Nutné je také uvážit fakt, že mobilní telefony se velmi často kradou. Pokud například někdo najde takto ztracený telefon, je zde značná pravděpodobnost, že si jej nechá. To však také znamená, že může věci, které tam máme uloženy, zneužít. Pro šikovného člověka totiž není takový problém obejít zabezpečení telefonu. Dobrá, co ale máme dělat, abychom možnost něčeho takového minimalizovali? Máme hned několik možností. Jednou z nich je nosit mobil na šňůrce či pásku na krku, avšak to mnohdy nevypadá dobře. Navíc se vystavujeme riziku, že náš telefon rozbijeme. Pohyb s ním také není zrovna pohodlný. Proto tuto metodu prakticky nikdo nevyužívá, i když patří k těm nejspolehlivějším.

 

zabezpečený mobilní telefon

 

Dobré je proto alespoň nosit telefon v uzavíratelné kapse, ať už na oblečení nebo v kabelce. Případný zloděj by totiž musel nejprve rozepnout zip, což nelze provést ani zdaleka tak rychle a nepozorovaně jako přístroj jednoduše vytáhnout. Také se tím zbavíme rizika, že nám vypadne.

 

Užitečné může být také propojení telefonu pomocí GPS s počítačem, takže se budeme moci vždy podívat, kde se nachází. To však není tak skvělé, jak by se mohlo zdát – aby to fungovalo, musí být telefon zapnutý a připojený k internetu.

 

V každém případě však platí, že je dobré dávat si na něj pozor. Případná ztráta se totiž těžko nahrazuje.