Pokud chcete žít zdravěji než doposud a zároveň patříte do široké skupiny kuřáků, asi sami moc dobře víte, že by to chtělo se svou závislostí skončit jednou provždy. Kouření není zdravé, to ví každý. Neprojevuje se negativním způsobem pouze na vašich plicích, respektive průduškách, ale dokáže ovlivnit i další části těla, samozřejmě také negativně. Přestat s cigaretami by tak pro vás měl být úkol číslo jedna. Na první pohled se zdá, že je tento úkol nesplnitelný, a tak trochu máte pravdu. Každý den se snaží miliony kuřáků přestat a každý den to miliony kuřáků nezvládnou. Vy to ale zvládnout můžete. Jen se musíte řídit základnímu poučkami, díky kterým se vám to může skutečně podařit.

Balíček cigaret

Vyberte si správný den

Nemyslete si, že se vám podaří seknout z kouření kdy se vám zlíbí. Jen málokdo prostě vstal, řekl si, že s tím končí, vyhodil cigarety do koše a už si nikdy nezapálil. Je daleko výhodnější vybrat si předem datum, nejlépe pak nějaké zajímavé, a duševně i materiálně se na to připravit. Když s tím skončíte ve středu, nejspíše se vám s tím nepodaří seknout nadobro, ale pouze na pár dní, v lepším případě na několik týdnů. Mějte na paměti, že závislost na nikotinu je velice silná a člověka jen tak nepustí. Z toho důvodu je více než vhodné nic nepodcenit, a to ani duševní přípravu.
Popelník plný nedopalků

Sladkosti pomáhají

Jen málokdo přestal šlukovat tabák a nezačal jíst sladké. Není to sice také zdravé, ale v tomto případě je zvýšená konzumace cukrovinek rozhodně tolerována. Většinou se totiž jedná pouze o dočasný proces, který během měsíce dvou odezní. Chuť na sladké by pak měla přejít s tím, jak končí chuť na cigarety. Ovšem pozor, během prvních týdnů odvykání byste měli výraznějším způsobem zvýšit fyzickou aktivitu. A to nejen z toho důvodu, že se během sportování vylučují látky, které vám dělají dobře na těle i duši, ale také proto, abyste díky vyššímu příjmu cukru až příliš nepřibrali na váze.