Mnoho rodičů již od narození dítěte přemýšlí, kdy bude ideální doba, aby dali svému dítěti do rukou mobilní telefon. Někteří nechtějí, aby něco takového bylo příliš brzy a některým je něco takového úplně jedno.

Opravdu je vám jedno, že díky takovému mobilnímu telefonu může vaše dítě na něčem takovém sedět od rána do večera a když mu řeknete, aby šlo něco udělat, nepůjde udělat nic, protože si bude chtít zrovna hrát na telefonu?

Mnozí rodiče si neuvědomují, co udělají tím, když dítěti povolí využívání telefonu. Dané dítě se k něčemu takovému může přilepit natolik, že přestane chodit ven a když už půjde, tak půjde jedině s telefonem, aby si například mohlo sednout ven na židli, abyste neřekli, že nebylo venku a následně hrát nějaké hry.

mobil v ruce

Pokud je nějaký vhodný čas proto, aby dítě dostalo poprvé telefon do ruky, pak je to doba, kdy nastupuje do první třídy, aby se mohlo rodičům ohlásit, že už je například doma ze školy a aby mohli být rodiče klidní.

Mnozí rodiče jsou schopni dát dítěti telefon ještě mnohem dříve a to klidně už v dětství. Něco takového ale může být po čase problém.

mobil na stole

Odpovědi rodičů, kterých se zeptáte, v kolika letech dali svému dítěti do rukou telefon, se rozhodně různí. Každý rodič k něčemu takovému začal přistupovat jinak. Mnoho z nich se ale diví, že jejich dítě tráví spoustu času právě na telefonu a nechce se věnovat ničemu jinému. Něco takového může být způsobeno nejen tím, že dané dítě může hrát na telefonu spoustu her, ale také se může dívat na různá videa, který je na internetu opravdu spoustu a pokud by si dané dítě řeklo, že projde všechna videa, která na internetu najde, pak věřte, že by u takového telefonu dané dítě strávilo opravdu mnoho času.

Mnohdy je lepší s mobilním telefonem opravdu počkat, protože právě telefon může dítěti vzít jeho dětství a to rozhodně není dobře.