Cyklistika je fenoménem dnešní doby. Čím dál, tím více lidí se snaží v sedle svého kola hodit za hlavu pracovní stres, nadýchat se čerstvého vzduchu a protáhnout si svaly. Ovšem cyklistika není ani zdaleka sólová záležitost, vždyť mnoho lidí dnes na kolo vyráží v párech či ve skupinách, aby tak mohli společně sdílet zážitek k z parádní jízdy. Nicméně k tomu, abyste si svou jízdu skvěle užili, vám pouze dobrá společnost nestačí. A pro mnohé možná s podivem, vám k bezchybnému zážitku nestačí ani dokonale vyladěné kolo, i když na tom jistě mnoho záleží.

cyklistické oblečení

Každopádně pro dobrou jízdu potřebujete také dobré oblečení silvini. A pokud se nechcete pouze projíždět tam a zpět okolo vaší obce, ale vyrazit někam dál a prohánět se s větrem o závod, tak zapomeňte na tradiční tepláky či šusťáky, zapomeňte na oblíbené volné tričko anebo běžnou mikinu, ty by vás totiž při jízdě na kole pouze zbytečně brzdily, a navíc by se o vaše tělo nedokázaly kvalitně postarat. Ten, kdo chce jezdit stylově, chytře a pohodlně si ke své jízdě mimo kvalitního kola zvolí také kvalitní oblečení.

kolo

A pokud jde o cyklistiku, tak je zásadní vybírat z prádla, které je určeno právě pro cyklisty a pro nikoho jiného. Správné cyklistické oblečení je totiž navrženo a vytvořeno tak, aby vám nikde nepřekáželo a tento specifický pohyb vám zjednodušovalo. Nikde vás tak nebudou tlačit švy, nikde nebude vznikat zbytečné a zatěžující tření látek a nikde za vámi nebudou vlát kusy oblečení, které by vás brzdily. Naopak, vítr po vás bude klouzat jako po másle, abyste mohli podávat ještě lepší výkony. Odvod přebytečného potu je u takového prádla naprostou samozřejmostí. A při pohybu v provozu a obecně na silnici jsou rovněž zásadní i bezpečnostní reflexní prvky, takže se nebudete muset bát, že vás někde překvapí tma či snížená viditelnost. Samozřejmostí je zároveň krásný a moderní design.