Při pořízení počítače je dobré udělat několik základních úkonů, aby nám dobře složil. Při poruše na nic nečekejte a počítač svěřte do rukou odborné opravny.

Nastavení počítače po koupi

Nezapomeňte na klasické úkony

Výběr počítače většinou nějakou dobu trvá, protože si můžeme zvolit jednotlivé součástky a specializované firma, my, nebo někdo jiný je sestaví dohromady ve funkční celek. Samozřejmě to chce mít jisté vědomosti, aby zařízení dobře fungovalo a dosahovalo solidního výkonu. Zařízení z obchodu má již nainstalovaný operační systém, takže s tím si nemusíme lámat hlavu. Zařízení stačí dát do vodorovné polohy a správně zapojit. Při prvním spuštění si vše nastavte dle sebe, přičemž pokud nechcete, aby byla odeslána data Microsoftu, tak patřičná pole odškrtněte.

klávesnice u počítače

Následně systém aktualizujte do současné verze, což může chvíli trvat. Dále je dobré uchovat si účtenku a další potřebné dokumenty po případnou záruku. Před obyčejný používáním nezapomeňte na dobrý antivirus, abyste hned nemuseli řešit nějaký nepříjemný vir. Vhod rozhodně přijde také čistící program, který se postará o všelijaký odpad.

Servis výpočetní techniky

Žádná součástka není věčná, přičemž některé odjedou dříve a jiné přežijí funkčnost samotného zařízení. Když se podíváme na počítač, tak je to skutečně propracovaný stoj, ve kterém je spousta součástek. To není jediná věc, s kterou může být problém, protože po síti koluje velké množství virů, kdy se hackeři snaží třeba vylákat z lidí peníze a také osobní údaje. Pokud budeme mít se zařízením tedy nějaký problém, tak je nejlepší odnést jej do servisu PC Kolín, protože zde mají opravdu bohaté zkušenosti a profesionální zaměstnance, takže nejprve se vrhnou na diagnostiku problému.

počítač na stole

Následně Vám tento problém sdělí a řeknou cenu za opravu. Pokud s tím budete souhlasit, tak se vrhnou do samotné opravy, k čemuž se používají pouze kvalitní díly, abychom měli jistotu, že daný problém bude na dlouhou dobu vyřešen. Ceny jsou rozhodně férové, takže se nemusíme obávat přemrštěných částek v ceníku jako u jiných společností.