Každé ráno vstáváte s myšlenkou naprostého protestu, že dnes nebudete nic dělat? A takhle, s touto představou vstáváte už několik let, že je to tak? Říkám představou, protože ten koloběh, který nastane každé ráno, když se probudíte, vám nedovolí sedět na zadku a nehnout prstem. Někdy máte podezření, že je na vás odkázaný celý svět a je na vás závislá spousta lidí, někdy se snažíte hodit do pohody, že se nic nestane, když jednou zvednete nohy nahoru. Chyba, jako by na potvoru se začne vše dokola hroutit. No řekněte, nemám pravdu?
 jízda polem
Najít si nějakou pauzu, nebo čas pro sebe během dne, je někdy absolutně nepředstavitelné. Ve chvíli když si vzpomenete, že jste se za celý den nestihli ani najíst, vypít si kávu, nebo jít dokonce na WC, si automaticky řeknete „dnes nic nestíhám“. A přitom, kde to vězí, se na chvilku zastavit?
 
V hlavě máte seznam věcí, který sahá až na zem, které potřebujete,  které bych jste chtěli, a které musíte udělat. A celý den je na to vše příliš krátký. Samozřejmě vše přesouváte na později, nebo si jednoduše řeknete, že vše uděláte zítra. Bohužel pro vás, zítřek má stejný počet hodin, jako dnešek.
Chtěli by jste čas od času někam vypadnout, vypnout celé tělo i mozek a fakt odpočívat?Pochopitelně. Směšné je, že si to říká a přeje každý, a už ne tak vtipné je to, že jen málo z nás si to může doopravdy dopřát – flákat se.
 vlasy v drdolu
To je tak uspěchaná doba, nebo jen lidi mají ve skutečnosti více práce? Nebo je za tím jenom fakt, že si každá z vás na sebe dává víc věcí, než dokáže unést a zvládnout? Nebo to po vás, snad chtějí jenom ostatní?Ať už v práci, doma, ve vztahu, kolem dětí, aktivit nebo koníčků, pořád se od vás něco očekává.
štětec na make-up
Pokuste se zastavit a taky si někdy odpočinout. Zavolejte holkám a vyrazte si ven, trochu se odreagovat. Nechte povinnosti za dveřmi a aspoň jednou si dopřejte zasloužený čas, který vám tak schází. Běžte na kosmetiku, ke kadeřnici, na nehty. Odpočiňte si v lázních, nebo wellness, protože sama víte, že si to právem zasloužíte! Prodlužte si víkend nějakým pobytem, který vás oprostí od daného stereotypu. Věnujte se pro jednou jenom sama sobě, protože je důležité dát se pro změnu, taky na první místo.