Nepříjemný pocit studených nohou nám většinou kazí náladu, máme tendenci je zahřát a udržovat v teple. Nehledě na skutečnost, kdy dlouhodobý chlad od nohou může způsobit nachlazení třeba v podobě rýmy. S tou nám nálada tedy skutečně nevzroste.
nohy v teple
Ne každý máme doma podlahové vytápění, kdy i v chladných zimních dnech jsou naše nohy zahřívány, proto volíme obutí, nebo teplé ponožky. Oproti letním měsícům kdy spíše odkládáme svršky a chodíme naboso, na podzim a v zimě máme tendenci se více balit. Popíjíme více teplé nápoje a držíme se spíše doma – v teple.
Aby nám nebylo zima na nohy, volíme nejběžněji papuče, pantofle, bačkory nebo ponožky v různých tloušťkách. Papuče ale spousta lidí nenosí rádo, necítí se v nich pohodlně. Ponožky pak mohou na hladkých površích našich podlahových krytin zase klouzat. Ideálním alternativním řešením se jeví takzvané ponožkové papuče.
plyšové papuče
Ještě jste o nich neslyšeli? O co se tedy vlastně jedná. Přesně tak, jak zní název – kombinace pohodlných ponožek a současně účelných papučí. Vyrábějí se v různých variantách, ovšem základem je klasická ponožka, která je hřejivá, tedy hrubší a ta je podšita měkkou koženou podrážkou. Botky neboli ponožky jsou tedy praktické i slušivé. Mají výhodu, že nikde netlačí, cítíte se v nich pohodlně a navíc díky kožené podrážce nekloužou na hladkých plochách. Kožená podrážka pak zajišťuje jejich dlouhou životnost na rozdíl od obyčejných ponožek.
teplé pletené ponožky
Nespornou výhodu v těchto ponožkových botičkách vidí jistě rodiče malých dětí. Jak je známo, tyto nerady nosí klasické papuče, neustále se vyzouvají a rodiče je pak napomínají, aby nechodily bosky. Ponožkové papuče děti na nožkách vůbec necítí, jsou totiž lehoučké a pohodlné, jako běžné ponožky, dětskou nožku nijak nestahují. Díky kožené podrážce je chůze a pohyb dětí v domácnosti také bezpečnější, jelikož nehrozí uklouznutí. Navíc jsou vyráběny v  mnohých barvách a motivech, které se dětem líbí. K dostání jsou také v různých velikostech pro děti od nejútlejšího věku až po puberťáky.
Jak pro děti, tak dospělé se cena za ponožky pohybuje do dvou set korun, k dostání jsou v různých e-shopech nebo obchodech s obuví.