I sportovci musejí dostatečně jíst a oni moc dobře vědí, že zdravé jídlo pro sportovce je velmi důležité. Není žádným tajemstvím, že jídelníček je velmi důležitý a například při snaze o hubnutí je mnohem důležitější než pohyb, a to se udává, že je podstatný z více než osmdesáti procent!

strava fitness

Ti, kdo pravidelně sportují vědí anebo by měli vědět, že k tomu, aby se jim i významně tvarovalo tělo a nabývali svalové hmoty, musejí zařadit mnohem více živin než člověk, který nevyznává žádnou pohybovou aktivitu. Jejich jídelníček se bude proto razantně lišit.

Jestliže jsou mladí lidé pohlceni posilováním, pak jim nezbývá čas sledovat, co by měli správně jíst a neměli by se odbývat. Jestliže ještě užívají „mama hotel“, maminka se o ně jistě ráda postará, ale zpravidla matky nemají ponětí a ani někdy nemají čas studovat výživové a kalorické tabulky a vaří, co je naučila jejich maminka. Ale dnes je spousta nových potravin a nové a modernější způsoby vaření, které dovedou tělu dodat mnohem více energie než svíčková s osmi houskovými knedlíky.

svíčková omáčka

Ne, že bychom si na ní nepochutnali, ale vařit pro sportovce je někdy kumšt. Proto navštivte webovou stránku, kde si můžete pročíst návody jak se máte stravovat coby sportující mládenec a hlavně, jsou tam pro vás připravena už jídla v uceleném souboru, který představuje poměr kalorií pro sportovce podle jejich aktivity. A vy si už jen objednáte balíček se zdravým jídlem na celý den anebo na celý měsíc, jak je libo. Jen je třeba počítat s tím, že v neděli se nevaří, takže zdvojnásobíte například sobotní jídla. Strava je pro vás přesně vypočítána a sestavena tak, zda chcete hubnout nebo nabírat svalovou hmotu či se jen udržovat v kondici. Je to pohodlné a ještě k tomu zdravé! A vaše maminka nebo skvělá přítelkyně vám ještě poděkují, že jim šetříte čas s vařením!