Kabelka nesmí chybět žádné ženě v jejím šatníku. Je jak praktický, tak i fashion kousek. Někdo, ale kabelky miluje a druhý zavrhuje. V čem tkví jejich kouzlo?

Kabelky jsou mezi námi už od doby pravěké, kdy z této doby byla nalezená úplně první kabelka. Ta byla z kůže zvířata posetá mnoha bílými tesáky psů. V 17. století se kabelky nosili okolo pasu v podobě vaku. Velkému zvratu ve výrobě a nošení kabelek přišlo ve 20. století. Jelikož se začaly nosit šaty, které z zdůrazňovali pas nebylo kde připnout vaky. V té době vznikla první kabelka podobná té dnešní, která se nosila v ruce. V dnešní době známé jako psaníčko. V dnešní moderní době se můžete setkat s kabelkami různých tvarů, barev, materiálů.

žena s kabelkou

Kožená kabelka je šik

Jeden z materiálů, z kterého se oblíbené kabelky vyrábějí je kůže. Pokud bychom se měli zaměřit na oblíbenost celkovou patří zde určitě hnědá kožená kabelka. A to díky možnosti velké kombinovatelnosti z outfitem a také obuví. Kožené kabelky patří mezi luxusní zboží, které vždy vyzařovaly luxus a nějakou prestiž. Proto se výrobou těchto kabelek zabývají ty nejznámější značky a jsou na to velmi hrdé. Vybírat můžete od malých kožených kabelek do ruky až po velké brašny. Kožené kabelky slouží jako nepostradatelná věc každé moderní ženy. V kabelkách nosí nejen základní věci v podobě klíčů, peněženky, dokladů a mobilu, ale ve své kabelce skrývají i make-up, parfémy, hygienické potřeby a některé dokonce i náhradní kartáček nebo spodní prádlo. A co ve své kabelce skrýváte vy?

kabelka

Jak pečovat o koženou kabelku

Aby Vaše kožená kabelka vypadala co nejdéle jako nová je potřeba se o ni důkladně starat. Tato starost vyžaduje speciální vosk určený na kůži. Ten Vám zaručí pružnost kůže a její celkovou výživu. Kabelka by se měla i čtvrtletně impregnovat. I když se o kabelku staráte jejím stářím anebo neopatrností se může stát, že ji natrhnete nebo Vám kůže popraská. V tom případě je dobré ji odnést profesionálovi, který se Vám ji pokusí uzdravit.