Udržet dostatečnou kvalitu a čistotu vody je jednou z největších výzev každého majitele bazénu. Samozřejmostí je použití nejrůznějších filtrů a čističek, avšak ani to mnohdy nestačí. Platí to zejména, pokud máte v rodině někoho, kdo trpí například ekzémem či jinou kožní chorobou. Problémem bývají zejména mikroskopické organismy, jako zárodky řas a sinic, které pomocí filtrace zkrátka nezlikvidujete.

V obchodech se běžně dá koupit nejrůznější chemie do bazénu, od chlorových tablet a posypů po vločkovače či přípravky na úpravu pH. Zdálo by se tedy, že není problém udržet vodu čistou. Avšak někteří lidé se bojí je používat, zvláště v případě, který byl zmíněn výše, kdy je v rodině někdo s kožními problémy. Mají totiž strach, že by se jeho stav zhoršil. Dvojnásob to platí, pokud jde o děti.

bazen7

Dá se pochopit, že rodiče nejsou příliš ochotní sypat do bazénu nejrůznější chemikálie, zvlášť když v poslední době získalo slovo chemie nádech něčeho škodlivého. Stačí si jen vzpomenout, kolik reklam nám nabízí nejrůznější potraviny, ale i jiné produkty, především tedy ty pro děti, bez chemie. Je ale skutečně tak škodlivá, jak se říká?

Zde si musíme uvědomit, že prakticky vše je chemie. I v našem těle se každým okamžikem odehrává velké množství nejrůznějších chemických procesů. Dokonce i v květinách ji najdete – pokud budete chtít, můžete si snadno vyhledat například chemický vzorec extraktu z rostliny Aloe Vera a jaké chemické reakce probíhají, když si jej natřete například na kůži.

bazen8

Není tedy třeba zbytečně panikařit, pokud zaslechnete slovo chemie. Nezáleží ani tak na tom, zda jde o produkt přírodní či synteticky vyrobený, ale na tom, jak reaguje při kontaktu s vaším tělem. A co se týče bazénových přípravků, tak ty podléhají přísnému testování, než se pustí na trh.

Pokud tedy budete dodržovat doporučené dávkování, pak se skutečně nemusíte bát tyto produkty používat. Ba naopak, věřte, že to jen pomůže.