Vzdělání vždycky bylo pro mě na prvním místě. Nedokázala jsem si představit, že bych měla třeba pouze jenom základní vzdělání. A tohle vám říkám proto, protože můj první bývalý přítel má pouze základní vzdělání. On vůbec nevěděl, co má dělat. On sice chtěl studovat dál, ale potom se chytl takové špatné party, která vůbec nechodila do školy a jenom se flákala. Takže on vlastně celý den, místo aby byl ve škole, tak se raději flákal se svými pochybnými kamarády někde venku. Samozřejmě, že se už potom do školy vůbec nevrátil. Takže má pouze základní vzdělání. A musím říct, že to je opravdu hrozné, protože nevím, jak pak v budoucnu najde nějakou slušnou práci. Vždyť mi řekněte sami, co člověk může dělat, když má pouze základní vzdělání? Nevím jak vy, ale já si myslím, že se základním vzděláním toho moc na výběr není.

Knihy mám moc ráda.

Myslíte, že třeba nějaký zedník nebo malíř anebo třeba nějaký prodavač? Kdoví. Já se v tomto nevyznám. Nicméně ale pro mě je vzdělání opravdu hodně důležité. Tak jsem si řekla, že si udělám střední školu. Na vysokou školu jsem bohužel neměla znalosti, tak jsem si udělala ještě jednu střední školu. Takže mám dvě maturity a musím říct, že sama na sebe jsem pyšná, to všechno jsem dokázala.

I můj syn rád čte.

Sice stále ještě tíhnu k tomu, abych zkusila vysokou školu, ale mám opravdu velký strach, že bych neuspěla a byla bych sama ze sebe hodně zklamaná. nevím, ale bojím se. Navíc bych se musela vzdělávat sama, protože bych na vysokou školu chodila dálkově, protože taky musím samozřejmě chodit stále do práce. A jak je pro vás důležité vzdělání? Požadujete třeba po svých dětech, aby měly střední nebo vysoké vzdělání? Znám pár rodin, kde je prý podle nich nutnost, aby jejich potomci měli vysoké školy. nevím jak vy, ale myslím si, že nikdo by se neměl do ničeho nutit. Ani do vzdělání.