Bez kvalitní krycí plachty se žádný bazén neobejde. Mít po ruce kvalitní krycí plachtu je totiž základním předpokladem toho, aby voda ve vašem bazénu byla opravdu čistá, a vy jste si takové koupání mohli naplno užívat. Jen málokdo by se totiž dokázal těšit z relaxace ve špinavé vodě. Navíc krycí plachta vás může preventivně zbavit mnoha hloupých starostí s čištěním vody, protože většina nečistot se do bazénu dostává právě z jeho bezprostředního okolí, třeba díky větru. Takže když budete svou nádrž pravidelně a svědomitě zakrývat, vyloučíte tak vstup různých nečistot jako je třeba prach, pyl, listy, hmyz, větvičky, a samozřejmě také obávané mikroorganismy v podobě sinic a řas. A zapomínat nesmíme ani na to, že čím méně špíny do vody vnikne, tím menší bude vaše spotřeba chemických přípravků, a tím méně budete muset vynaložit práce pro údržbu vody v požadované kvalitě.

textura

Ovšem aby krycí plachta dokonale plnila svůj účel, tak musí na vodní nádrž perfektně padnout. A je jedno, zda jde o malý zahradní bazének anebo o rozlehlý plavecký bazén. Vždy si pořiďte takovou plachtu, která nádrži perfektně padne na míru. A pokud se náhodou jedná o nějaké specifické rozměry, není nejmenší problém nechat si ze zvoleného materiálu vyrobit plachtu na míru.
Nicméně když už si budete vybírat, jakou plachtu zvolit, tak byste měli věnovat pozornost i možnosti pořídit si solární krycí plachtu na bazén https://www.chlorito.cz/solarni-plachty. Získáte tak jeden velký bonus navíc: voda ve vaší nádrži se bude zdarma ohřívat od slunce.

letovisko

Nebude vás to stát prakticky nic a voda ve vašem bazénu bude příjemně teplá pouze díky tomu, že solární plachta dokáže přeměňovat energii ze slunečního záření na teplo, které následně předává vodě. A stejně tak, jako solární plachta ve dne vodu ohřívá, tak v noci zabraňuje jejímu ochlazování. Vaše vodní radovánky tak budou ještě lepší, než kdy dříve.