Máte rádi jízdu na kole? Kolo je vysoce praktický dopravní prostředek. Jezdí na váš tuk, nadýcháte se čerstvého vzduchu, a kromě počáteční investice v podobě kola vás to nic nestojí. Nejste vázáni jízdním řádem, můžete si jezdit po městě, jak a kam potřebujete, a odvezete na něm i nějaký menší nákup. Jde bezesporu o jeden z nejoblíbenějších dopravních prostředků. V posledních letech na popularitě získává jeho verze do zásuvky, a to je elektrokolo.

Jak to vypadá?
Na elektrokole není nic zvláštního, jde o klasické jízdní kolo, které je napájeno baterií. Druhy kol se liší podle druhu motoru, podle využití, kapacity baterie – prostě vybrat to správné elektrokolo není otázka pěti minut. Jak už název napovídá, baterie se napájí ze sítě, a podle výkonu motor a obsahu baterie ujedete na jedno nabití různou vzdálenost okolo 50 km. V pohodě si dojedete do města, objedete si vše, co potřebujete, a zase se pohodlně vrátíte domů.

Cenové rozpětí
Stejně jako u každého zboží, i u elektrokol najdete levnější, i dražší varianty. Průměrně začíná cena na 12 tisících korun. Můžete za ně zaplatit i několik desítek tisíc korun, a záleží jen na vašich finančních možnostech.

Postavte si svoje
Nechcete z nějakého důvodu klasické elektrokolo, a chcete si přidělat motor na svoje oblíbené kolo? Je to možné, ale není to tak snadné, jak by se mohlo zdát. V obchodech najdete spoustu sad na přestavbu, chce to ale trpělivost a trochu zručnosti. Pokud si na tuto práci nevěříte, svěřte se do rukou servisu. I tak je ale levnější a snazší koupit si „hotové“ elekrokolo, jen nabijete baterii, nasednete, a můžete se kochat okolím.

Perfektní pro seniory
I senioři by potřebovali dostupný dopravní prostředek, na který nepotřebují řidičský průkaz, ani nemusí povinně na technickou. Elektokolo je pro ně ideální. Pokud netušíte, co koupit prarodičům jako dárek, popřemýšlejte nad tímto kolem, uděláte jim velkou radost.