K čemu jsou brýle proti modrému světlu dobré?

Brýle jsou velmi vhodné při práci s počítačem, tabletem, mobilem, ale také i při sledování televize, jelikož každý tento přístroj vyzařuje modré světlo z digitální obrazovky, což není dobré pro naše oči. Brýle pomáhají obtížnému usínání a nespavosti. Obtížné usínání a nespavost vznikají při dlouhém sledování nebo pracování u počítače či jiné elektroniky. Díky brýlím nebudete mít tolik zarudlé oči, ani vás nebude často bolet hlava. Určitě je to velmi dobrá investice, které nikdy nebudete litovat. Po nějakém čase zjistíme, že se vám lépe spí, rychleji usínáte, a že nemáte takové obrovské bolesti hlavy.

brýle proti modrému světlu

Nejsou stejně drahé jako klasické dioptrické brýle?

To rozhodně nejsou. Brýle proti modrému světlu neobsahují čočky s dioptriemi, ani žádné cylindry, které jsou u klasických brýlí s dioptriemi. Cena těchto brýlí se tak pohybují kolem 399 Kč. Proto není ani možné tyto brýle srovnávat s dioptrickými, které stojí minimálně 1 800 Kč. Tady si totiž nemusíte vybírat, jestli chcete lepší a dražší skla nebo levnější a méně kvalitní. Tady si pouze stačí vybrat styl brýlí, který se vám líbí. Najdete zde nejen se slabými obroučkami, ale i se silnějšími. Stačí si jen projít každé brýle zvlášť.

brýle proti modrému světlu

Nejsou vyrobeny jen z levného plastu, když jsou tak levné?

Nejsou. Většina rámů brýlí je chráněna amortyzátorem, ten zabraňuje zlomení při nadměrném ohybu. Také obsahují ochranný film BLUE CONTROL, který přebytečné modré světlo neutralizuje, tím blokují minimálně 40 % modrého světla. Takže se nemusíte vůbec bát, že by se na vás materiálem šetřilo, jelikož jsou vyrobeny nejen z kvalitního plastu, ale i z kovu.

Pokud tedy chcete udělat něco pro své zdraví, víte, že vás často bolí hlava, máte zarudlé oči, nemůžete spát, tak je správný čas si brýle proti modrému světlu pořídit. Vybere si každý, tak neváhejte.