Zná to mnoho z nás. Konečně se naskytne možnost bydlet ve své. Jásáme, radujeme se a těšíme se na zařizování. Když ale opadne počáteční euforie, začneme uvažovat realisticky. Kam se vejde skříň, kam postele, předsíň se nám zdá stísněná. A začne kolotoč. Horečně přemýšlíme, jak by to šlo a nešlo, běháme po prostoru s metrem v rukou, a nakonec jen bezradně kroutíme hlavou. Ale není třeba zoufat. Základem je dobře si rozmyslet, jaké zařízení do bytu opravdu potřebujeme a jaké by bylo celkem zbytečné. Pokud mám malý byt, je jasné, že musíme vsadit jen na to nejnutnější. To ale neznamená, že byteček bude neútulný a ošklivý. Stačí využít několika vychytávek, které náš malý byt ozáří a zvětší.Jak na to?
devatero řemesel

–          Pokud je to technicky možné, snažme se zbavit se zbytečných příček, které rozčleňují už tak malý prostor a mění jej na shluk tmavých prostorů. Takové počínání ale vždy provádějme s renomovanou firmou, která nám garantuje, že výsledek bude bezpečný a kvalitní.
–          Při zařizování se vyvarujme vysokého nábytku. Sice nám dávají dost úložného prostoru, ale prostor ztmaví a zmizí jakákoliv vzdušnost. Dejme přednost nižšímu nábytku, který pokoj opticky rozšíří.
–          V malém prostoru je vhodné použít ve všech prostorách podlahovou krytinu stejné barvy. Barvu volíme vždy tmavší, než jsou stěny.
–          Střídejme výmalbu stěn. Nepoužívejme jen bílou barvu, vždy jednu nebo dvě stěny volme v pastelové barvě.
–          Zrcadlo nám pomůže opticky rozšířit prostor. Proto velké zrcadlo na dveřích skříně nebo na stěně není vůbec špatně. Nejen, že se v něm budete moci prohlížet, ale místnost získá světlo a projasnění.
zvětšení interiéru
Pokud se budeme řídit výše uvedenými pravidly, docílíme bez větších problémů toho, aby malý obytný prostor působil větší a příjemnější. Chce to důvtip a dobré nápady. A nebojme se přijít se poradit do bytových studií, kde nám odborníci řeknou, jak na to.